Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata
 • No labels

12 Comments

 1. Kuidas foorumis uut teemat alustada?

  1. Janno, Milana on seda mõelnud nii, et kirjutad siia ettepaneku konkreetse teema kohta, millest on vaja teha foorum, siis selle alusel ta vastava foorumi loobki. Hetkel on ta puhkusel 7. septembrini, kuid loeb postkasti saabunud kirjad õhtul läbi.

 2. Kui te ei leia enda kirjutatud kommentaari käesolevalt lehelt, on teie kommentaari kohta algatatud üks või mitu teemat vasakul "puus" oleva pealkirja "Küsimused" alla. Küsimustele lisatakse teemade juurde ka vastused. 

 3. Anonymous

  Tere!

  Koolil on olemas ports endale soetatud sülearvuteid, nüüd aga on plaanis üle minna rentimisele (ca 150 masinat). Saan aru, et ainus korrektne viis oleks võtta RIK kesksed hanked lahti, korraldada konkurss raamhanke raames ning saada pakkumised. AGA - kuidas ma saan täna planeerida eelarvet, kas ma näen kuskil eeldatavat masina tk-hinda (aastane kulu per arvuti?). Kuidas on dokkide rendiga?


  1. Kui hankija on riigiasutus, siis RIK sülearvutite hanke osa 2 puhul pole mingit minikonkurssi vaja teha - saab kohe lepingu sõlmida. Eeldusel, et sobivad seal osas pakutavad seadmed ja hinnad.
   Neid näeb https://kesksedhanked.rik.ee/rik/. Sinna on vaja end kasutajaks teha, siis näeb hindasid ka
   Minikonkursi puhul ei ole muud soovitust, et enne minikonkurssi võib teha turu-uuringu, aga tuleb seejuures tagada, et sellega ei antaks mõnele pakkujale põhjendamatut eelist. Ehk siis tuleb kõiki võrdslet kohelda.

   1. Anonymous

    Konto mul on ja seal lehel olen korduvalt viibinud; Palun täpset juhist, kuidas saan leida:

    a) ühe sülearvuti hinda

    b) OSA 2 - neid arvuteid, mida saaks renti võtta, ehk 1 arvuti aastamaks, parameetrid ning muud tingimused 

    Parimat,

    Mathias

     1. Anonymous

      Tänud, Risto - see väga hea info!
      Nüüd tean, kust leida ka 2018 hanke kohta sama info, kui see tekib (smile)

 4. Tere,

  Kas mõni kool kasutab Microsoft Multipoint Serveri lahendust oma arvutiklassides?
  Kui jah, siis oleksin tänulik igasugu info eest ja meeleldi suhtleks sel teemal, et saada praktilist tagasisidet. Näen selles lahenduses rahalist võitu nii riistvara soetamises kui ka igapäevast halduskoormuse vähenemist.
  Õpetajad omakorda saaksid võimaluse õpilaste töölaua jälgimiseks ja vajadusel sekkuda juhendamiseks, või kuvada enda töölauda kõigile õpilastele.

  Ette tänades
  Andri Võrk

  1. Tere


   MMS'i ei kasuta, kuid töölaua jälgimiseks, arvutite käivitamiseks-sulgemiseks-sisselogimiseks massiliselt kasutatakse meie arvutiklassis NetSupport School tarkvara.

   Tarkvara üsna mugav ning kasutajad rahul. Saab pildi üle võtta ning ise ka arvutit kontrollida, kasutame IT halduse puhul aegajalt ise ka seda, kui järjest vaja mingitel arvutitel midagi teha.

   1. Anonymous

    Päris hea soovitus, Henri! Kuidas ta tehniliselt töötab, arvutid peavad kõik olema samas võrgus ning igas õpilasarvutis on mingi klient, eksole? Kas ta on VNC-protokolli põhine? Pricing pole neil päris avalik, aga kui saladus pole, siis mis suurusjärgus see maksumus 1 arvuti peale aastas on umbes?