Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Tekstitoimeti ikoon lisab teksti sisse plokipeitmisnupu.
Ikoonil klikkides avaneb dialoogiaken, kus on järgmised väljad:
Tekst – nupu pealkiri, nupul kuvatav tekst
Näitab – kirjeldatakse, millised elemendid nupule vajutades nähtavaks muudetakse
Peidab – kirjeldatakse, millised elemendid nupule vajutades nähtamatuks muudetakse
Laad – nupu kujundus, kui ei soovita standardset kujundust (kui ei soovita standardset kujundust muuta, siis jätta tühjaks).
Lahtrites „Näitab" ja „Peidab" on klasside loetelu (tühikutega eraldatud). Igale sisuplokile vastab automaatselt klass „sp-N", kus N on sisuploki tähis (nähtav lipikute pealkirjas).Näiteks kui nupp peab kuvama sisuploki 1 ja peitma plokid 2 ja 3, siis tuleks lahtrisse „Näitab" kirjutada „sp-1" ja lahtrisse „Peidab" kirjutada „sp-2 sp-3".
Prefix sp on sisuploki tähise ees seepärast, et nuppu saaks kasutada peale sisuplokkide ka muude, kasutaja poolt antud klasside peitmiseks/kuvamiseks.
Näiteks div-konteineri (avaneb tekstiredaktorist oma ikooni alt) dialoogiaknas on „stiilistiku klassid", kuhu saab kirjutada klassi nime, mis div-konteinerile antakse. Sama nime saab siis kasutada ka plokipeitmisnupus.
Sisuplokkide vormidel paremal üleval nurgas linnuke „Algselt nähtamatu", millega saab märkida, et vastav sisuplokk kuvatakse algselt nähtamatult (eeldatavasti on siis samas ülesandes kuskil plokipeitmisnupp, mis sisuploki kunagi nähtavaks teeb). Hindamisel ja õigete vastuste näitamisel see ei mõju (sisuplokk kuvatakse algselt nähtavalt), kuid plokipeitmisnupud töötavad ka seal.

  • No labels